Kauno r. Ežerėlio pagrindinė mokykla
ir Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos skyrius
Mokykla bus tokia rytoj, kokią ją kursi šiandien!

Tikybos žinių viktorina

Tikybos žinių viktorina

Lapkričio 9 d. Ežerėlio mokyklos mokinių komanda dalyvavo Kauno rajono Garliavos J. Lukšos gimnazijoje surengtoje Kauno rajono ir Kauno miesto bei kitų mokyklų, priklausančių Aleksoto dekanatui, mokinių tikybos žinių viktorinoje.

Renginys buvo skirtas palaiminto arkivyskupo ir kankinio Teofiliaus Matulionio atminimui. Kaip žinia, 2017 m. birželio 25 d. arkivyskupas Teofilius Matulionis Vilniuje buvo paskelbtas palaimintuoju. Garbingojo ganytojo palaikai šiuo metu ilsisi Kaišiadorių Kristaus Atsimainymo katedroje. Palaimintasis T. Matulionis – išskirtinė, sudėtingo likimo asmenybė, tikėjimo ir sąžinės laivės kalinys bei sovietinio režimo kankinys. T. Matulionis nuo ankstyvos jaunystės sunkiai siekė mokslo, vėliau dvasininko darbą dirbo toli nuo Tėvynės, kelis kartus kalėjo sovietinėje Rusijoje, vėliau Sovietų Sąjungoje. Po ilgų kalėjimo metų, su prarasta sveikata sugrįžęs į Lietuvą, T. Matulionis negalėjo vykdyti savo pareigų. Vyskupo laukė tremtis iš savo vyskupijos, nuolatinis persekiojimas, kratos, saugumo agentų provokacijos.

Viktorinoje dalyvavo 11 komandų iš Kauno rajono Akademijos Ugnės Karvelis, Garliavos Juozo Lukšos, Jonučių gimnazijų, Garliavos Adomo Mitkaus, Ežerėlio, Kulautuvos ir Pakuonio pagrindinių mokyklų, Kauno šv. Mato ir Rokų gimnazijų, Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazijos bei kitų Aleksoto dekanatui priklausančių ugdymo įstaigų. Renginyje iš viso varžėsi daugiau nei 70 įvairių klasių mokinių. Ežerėlio mokyklai atstovavo: aštuntokai D.Krasauskas, M.Šeškevičiūtė, V.Nėniūtė, D.Jurkutė, G.Kodzevičiūtė, bei septintos klasės mokiniai_P.Guogas, D.Banaitytė ir R. Kovzonas.

Po sveikinimų, komandų laukė sudėtingi protmūšio klausimai. Mokinių žinias ir atsakymus vertino Aleksoto dekanato dekanas, Garliavos Švč. Trejybės bažnyčios klebonas Gintaras Urbštas, Kauno rajono švietimo centro metodininkė Edita Žoromskienė, tikybos mokytojos Daiva Bruzgienė ir Aldona Šidagienė.

Suvedus viktorinos atsakymų rezultatus dekanas Gintaras Urbštas bei Kauno rajono švietimo centro metodininkė Edita Žaromskienė apdovanojo pirmosios bei antrosios vietų nugalėtojus dovanėlėmis ir pakvietė visus pasivaišinti pica. Renginyje dalyvavę mokiniai ir jų mokytojai, prieš išsiskirstydami, galėjo apžiūrėti kilnojamą foto-informacinę parodą, skirtą palaimintajam T. Matulioniui.

Tikybos mokytoja L. Kurantavičienė

Kauno r. Ežerėlio pagrindinė mokykla
Įmonės kodas: 191074456
Adresas:
Kauno g. 19, Ežerėlis, Kauno r., 53387
Telefonas: (8~37) 534 280
El. paštas: ezereliomokykla@gmail.com