Kauno r. Ežerėlio pagrindinė mokykla
ir Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos skyrius
Mokykla bus tokia rytoj, kokią ją kursi šiandien!

Konkursas “Būk saugus”

Konkursas “Būk saugus”

2019 m. spalio 16 d. Kauno ,,Vilko Kartodrome“ vyko  bendrojo ugdymo mokyklų mokinių žmogaus saugos konkursas „Būk saugus.“ Dalyvavo 5 – 8 ir 9 – 12 klasių mokinių komandos iš Kauno, Alytaus, Prienų ir kitų Kauno apskrities mokyklų. Mūsų Mokykla taip pat dalyvavo ir ją atstovavo dvi komandos mokinių iš 8 ir 9 klasės. Konkursas vyko Kaune, „Vilko kartodrome“. Renginio tikslas – formuoti moksleivių saugaus elgesio įgūdžius bei ugdyti gebėjimą naudotis pagrindiniais saugaus eismo įgyvendinimo būdais. Mokiniai konkurso metu mokėsi orientuotis ekstremalių situacijų metu, naudotis visomis galimomis apsaugos priemonėmis bei užtikrinti savo ir šalia esančių žmonių saugumą. Tokiu būdu skatinamas mokinių įsitraukimas į savo ir šalia esančių žmonių saugaus gyvenimo kūrimą.

Kiekviena komanda turėjo atlikti 4 užduotis. Moksleiviai turėjo atlikti pirmos pagalbos, civilinės saugos, priešgaisrinės saugos ir saugaus eismo užduotis. Užduotys komandoms buvo diferencijuojamos atsižvelgiant į skirtingas amžiaus grupes (5–8 klasės ir 9–12 klasės).

Saugaus eismo praktinę užduotį vaikams pravedė „Lietuvos automobilių klubas“, Lietuvos techninė

s apžiūros įmonių asociacija „Transeksta“ bei Kauno apskrities VPK kelių policijos pareigūnai, kurie ne tik priminė saugaus eismo taisykles, bet ir pademonstravo galingus motociklus.

Pirmosios pagalbos užduotį vaikams vedė paramedikai bei „KA-ringas“ darbuotojai.

Trečiosios – priešgaisrinės saugos – užduoties metu moksleiviai turėjo atlikti Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnų parengtą užduotį. Ją įvykdžiusios komandos turėjo galimybę apžiūrėti ZBIKE elektrinius dviračius ir paspirtukus.

Na, o paskutinę, civilinės saugos praktinę užduotį, moksleiviams pristatė ir pravedė DP60 pabėgimo kambario darbuotojai. Po privalomųjų užduočių „Vilko kartodrome” mokiniai galėjo apžiūrėti specialiųjų tarnybų automobilius, sportinius ir kelioninius motociklus, sportinį automobilį, naujus BMW automobilius, pabendrauti su baikeriais.

 

 

Socialinė pedagogė Laura Sidokerskienė

Kauno r. Ežerėlio pagrindinė mokykla
Įmonės kodas: 191074456
Adresas:
Kauno g. 19, Ežerėlis, Kauno r., 53387
Telefonas: (8~37) 534 280
El. paštas: ezereliomokykla@gmail.com