Kauno r. Ežerėlio pagrindinė mokykla
ir Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos skyrius
Mokykla bus tokia rytoj, kokią ją kursi šiandien!

Vizitas Europos Parlamente

Vizitas Europos Parlamente

EP narės dr. Laimos Andrikienės kvietimu 2017 m. lapkričio 28 – gruodžio 1 d. jaunieji Šv. Jokūbo kelio ambasadoriai svečiavosi Europos Parlamente.

Dienoraštis

Antradienis, lapkričio 28 d.

Vilniaus oro uoste mus pasitiko EP narės dr. Laimos Andrikienės biuro Vilniuje vadovė Birutė Nenortaitė bei kiti į Europos Parlamentą Laimos Andrikienės pakviesti svečiai iš Lietuvos – jaunieji Šv. Jokūbo kelio ambasadoriai: iš Kauno m. „Santaros“ gimnazijos, Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos, Šilutės Vydūno gimnazijos, Joniškio r. savivaldybės Žagarės gimnazijos , Trakų r. savivaldybės Onuškio Donato Malinausko gimnazijos. Kartu atvyko jų mokytojai bei Žagarės parapijos klebonas kun. Marius Dyglys. Iš viso net 32 asmenų grupė. Skrydis į Briuselį buvo sklandus. Briuselio oro uoste mus pasitiko besišypsantys L. Andrikienės padėjėjai Ieva Staniulytė ir Gediminas Jakubauskas. Jie mus lydėjo visos kelionės metu. Apsistojome puikiame viešbutyje „Ibis“( miesto centre) ir išvykome vakarieniauti Laimos Andrikienės kvietimu. Prieš vakarienė pasimeldėme su kunigu Mariumi. Jau pirmąjį vakarą susiradom draugų , bei pasidalinom įspūdžiais.

Trečiadienis, lapkričio 29 d.

Anksti ryte ėjome į Europos Parlamentą.Ten mus pasitiko Europos liaudies partijos (ELP) grupės spaudos atstovė Giedrė Uzdilaitė, kuri mums aprodė parlamentą ir pakvietė į ELP grupės posėdžio stebėjimą, kuriame buvo svarstomi svarbūs užsienio politikos klausimai. Susipažinom su Europos Parlamento parlamentarų darbu, bei balsavimo tvarka. Po posėdžio ilgesniam ir turiningam pokalbiui susitikome su mus kelionėn pakvietusia europarlamentare Laima Andrikiene. Pokalbį pratęsėme ir prie pietų stalo. Po sočių pietų laukė vizitas į Parlamentariumą, kuriame sužinojome nemažai istorijos apie kitas šalis, parlamentarus ir įvykius. Po apsilankymo Parlamentariume turėjome laisvo laiko, kurį skyrėme susipažinti su nuostabiu , Kalėdoms pasipuošusiu Briuselio senamiesčiu. Vakarienė – viename Grand Place restoranų Laimos Andrikienės kvietimu.

Ketvirtadienis, lapkričio 30 d.

Trečiąją viešnagės dieną Briuselyje po pusryčių ėjome į Europos parlamentą. Ten stebėjome plenarinį posėdį, balsavimus. Buvo įdomu klausytis visų šalių europarlamentarų pranešimų lietuvių kalba, nes visos kalbos ir pasisakymai posėdžio metu yra verčiami į visas Europos Sąjungos oficialias kalbas. Po posėdžio pietavome Europarlamente, kartu su kitais parlamentarais. Po to keliavome į neseniai atidarytą Europos istorijos muziejų, susipažinome su Europos istorija, kiekvienu laikmečiu, karais ir revoliucijomis. Buvo daug interaktyvių veiklų, visa istorinė medžiaga pateikta labai įdomiai.

Mums teko garbė lankytis ir NATO būstinėje. Gausią moksleivių grupę priėmė, apie NATO veiklą papasakojo, bei į klausimus atsakė pats Lietuvos ambasadorius NATO – Vytautas Leškevičius. Diena baigėsi jaukia vakariene Kalėdų šventėms pasipuošusiame Briuselio senamiestyje.

Penktadienis, gruodžio 1 d.

Papusryčiavom viešbutyje ir ėmėme ruoštis išvykimui. Paskutinį kartą pasivaikščiojom po šurmuliuojantį Kalėdinį Briuselį , Katedroje aplankėme atidarytą Prakartėlių parodą, pasimeldėme, bei keliavome į oro uostą. Atsisveikinome su Laimos Andrikienės padėjėjais, padėkojome už kelionę ir skridome namo, pilni daugybės įspūdžių, patirčių ir labai laimingi… Negalim patikėti!

Nuoširdžiai dėkojame Europarlamentarei Laimai Andrikienei ir jos komandai už surengtą nuostabią kelionę į Europos Parlamentą Briuselyje, už turiningą vizito darbotvarkę, įspūdingus susitikimus. Prisimename europarlamentarės žodžius: “ Noriu ir siekiu, kad jaunoji Lietuvos karta jaustųsi tikrais europiečiais suvoktų ir priimtų Europos Sąjungą kaip savo namus ir jaustų atsakomybę už ją.“ Mūsų požiūris į Europos Sąjungą tikrai pasikeitė, viskas tapo daug geriau suvokiama ir suprantama. Juk mes- Europiečiai!

Nuoširdų ačiū norim pasakyti ir mūsų mokytojai Laimai Kurantavičienei – už jos iniciatyvas, už tai, kad vedė mus Šv. Jokūbo keliu ir pakvietė į tokią nepamirštamą kelionę.

Ežerėlio pagrindinės mokyklos 8 ir 9 kl. mokiniai
Gertrūda Kodzevičiūtė, Rokas Mieliauskas, Gerta Kairaitytė, Gerda Misiukevičiūtė

Kauno r. Ežerėlio pagrindinė mokykla
Įmonės kodas: 191074456
Adresas:
Kauno g. 19, Ežerėlis, Kauno r., 53387
Telefonas: (8~37) 534 280
El. paštas: ezereliomokykla@gmail.com