Kauno r. Ežerėlio pagrindinė mokykla
ir Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos skyrius
Mokykla bus tokia rytoj, kokią ją kursi šiandien!

Po Panemunės pilis ir piliakalnius

Po Panemunės pilis ir piliakalnius

Gražią rugsėjo 21 dieną mūsų mokyklos pradinukai išvyko į kelionę po Panemunės pilis ir piliakalnius. Pažintį su pilimis, jų istorijomis pradedame nuo Raudondvario. Iš ekskursijos gidės Dalios sužinome, kad Lietuvoje esama net  7 Raudondvarių!  Raudondvaris – tai gražus Lietuvos miestelis, o Raudondvario pilies dvaras, priklausęs Radviloms, Tiškevičiams – XVII a. pradžios Lietuvos renesanso architektūros paminklas. Toliau keliaujame link Palemono kalno – taip vadinamas Seredžiaus piliakalnis. Būtinai išbandome kojų miklumą, įkopiame į jį ir prieš mus atsiveria nuostabi Nemuno slėnio panorama. Pasigrožėję aplankome vieną seniausių Lietuvos gyvenviečių – Veliuoną. Rašytiniai šaltiniai byloja, jog Veliuonoje lankėsi, kovojo ir mirė Lietuvos kunigaikštis Gediminas. Vykstame  į Raudonę, kuri garsėja savo pilimi. Išgirstame  legendą , kodėl ji būtent taip vadinama. Kelionę tęsiame  į Panemunę, kurioje stūkso didinga Panemunės pilis. Ji daugiau nei pusę šimtmečio buvo tyrinėjama bei restauruojama, ir  šiandien yra viena mažiausiai pakeistų Lietuvos pilių. Netrukus pasiekiame „Medaus slėnį“, kur mūsų laukia edukacinė programa, kuri ne tik įdomi, žaisminga, bet ir skani😊

Mokytoja M.Ališauskienė

 

Kauno r. Ežerėlio pagrindinė mokykla
Įmonės kodas: 191074456
Adresas:
Kauno g. 19, Ežerėlis, Kauno r., 53387
Telefonas: (8~37) 534 280
El. paštas: ezereliomokykla@gmail.com