Kauno r. Ežerėlio pagrindinė mokykla
ir Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos skyrius
Mokykla bus tokia rytoj, kokią ją kursi šiandien!

PAŽINTIS SU LATVIJA

    Birželio 8 dieną 6-9 klasių mokiniai aplankė Latviją. Pirmiausia aplankėme XV amžiuje pastatytą Bauskės pilį ir Bauskės senovinių mašinų ir žemės ūkio technikos muziejaus parodą. Vėliau vykome į Kuržemės regiono baroko perlu vadinamus Rundalės rūmus. Čia veikia rūmų muziejus, šalia kurio atnaujintas Rundalės prancūziškas parkas. Išvykos kulminacija-seniausias Baltijos šalyse Rygos zoologijos sodas, kuris įkurtas 1912 m. Kauno zoologijos sodas įkurtas 1938 m., o po metų įkurtas Estijoje. Mokinius nustebino seniausio sodo gyventojo-krokodilo dydis, kuris čia gyvena nuo 1935 m. Ypatingo dėmesio sulaukė “Tropikų namai”, kuriuose galima pamatyti lapakarpių skruzdžių ekspoziciją, įvairių vabzdžių tokių kaip Gyvalazdės, varlių, vorų tokių kaip Meksikos raudonkelis paukštėda. Daugelį mokinių sužavėjo Didysis šarvuotis. Mokiniai grožėjosi žirafomis, beždžionėmis, pelikanais, papūgomis, tapyrais, kapibaromis, begemotais ir kitais gyvūnais. Išvyką užbaigėme trumpa apžvalgine ekskursija po Rygos senamiestį.

Išvyką organizavo geografijos mokytoja Eglė Poderienė, lydinti mokytoja Aušra Čebatoriūtė.

 

Kauno r. Ežerėlio pagrindinė mokykla
Įmonės kodas: 191074456
Adresas:
Kauno g. 19, Ežerėlis, Kauno r., 53387
Telefonas: (8~37) 534 280
El. paštas: ezereliomokykla@gmail.com