“Nerašytos dvaro istorijos”

Spalio10 d. 8-9 klasių mokiniai, lydimi Eglės Poderienės ir Romos Kalėdienės, išvyko į Pakruojo dvarą ir dalyvavo edukacinėje veikloje “Nerašytos dvaro istorijos”. Mokinius pasitiko dvaro Baronaitė, kuri papasakojo apie dvariškių gyvenimą, pavedžiojo po dvaro teritoriją ir rūmus. Pakruojo mieste aplankyta seniausia medinė sinagoga, kurioje mokiniai sužinojo apie judėjų apeigas, pasigrožėjo autentiškais sienų tapybos darbais. Išvykos metu aplankyti keli gamtos ir kultūros paveldo objektai: Pasvalio Žalsvasis šaltinis – giliausias Lietuvos urvas, žymiausia ir didžiausia smegduobė – Karvės ola, seniausias dirbtinis ežeras Lietuvoje – Širvėnos, Biržų regioninio parko teritorijoje prie Kirkilų karstinių ežerėlių pastatytas apžvalgos bokštas.