Kauno r. Ežerėlio pagrindinė mokykla
ir Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos skyrius
Mokykla bus tokia rytoj, kokią ją kursi šiandien!

Knygų skirtukų paroda

Knygų skirtukų paroda

Mokyklos bibliotekoje eksponuojama knygų skirtukų paroda „Dalinkimės skaitymo džiaugsmu“.  Kiekvienas knygos žymeklis skiriasi savita forma, minties išraiška, originalumu.

Jei pasidomėtumėt skirtuko atsiradimo istoriją, tai ji siekia Senovės Egipto laikus. Jau tuo metu raštininkai naudojo kažką panašaus  į skirtuko prototipą: priklijuodavo papiruso gabalėlį ir pažymėdavo reikalingą  vietą ant 40-ies ir daugiau metrų ilgio ritinių. Pirmieji knygų skirtukai pasirodė Anglijoje apie 1850 metus. Šiuo metu jie gaminami iš pačių į vairiausių medžiagų, netikėčiausių formų ir net tampa kolekcionavimo objektu. Mėgstantys skaityti knygas skirtukus naudoja, kad pažymėtų skaitomą vietą knygoje. Skirtukai suteikia informacijos apie naujai išleistas knygas bei jų autorius, lankytinas vietas, knygynus, leidyklas, įvairias mokymo įstaigas ir pan.

Pirmokėliai, antrokai, trečiokai, bei ketvirtokai jau apsilankė bibliotekoje ir labai domėjosi skirtukų paroda. Juk jie patys ruošiasi kurti knygų skirtukus! Visi pradinukų sukurti skirtukai bus skirti vienai temai – Lietuvos 100-mečiui pažymėti. Taip mūsų mokyklos mažiausieji prisijungs prie bendrų Kauno rajono mokyklų renginių, skirtų spaliui – mokyklų bibliotekų mėnesiui paminėti.

Kviečiame apsilankyti parodoje ir pasigrožėti skirtukais! O kai vieną rudens ar žiemos vakarą pasiimsite knygą, neužmirškite pasiruošti ir skirtuko skaitomai vietai pažymėti. Tegul jis tampa mielų ir geras emocijas keliančiu skaitymo kompanionu. Juk palikdamas skirtuką tarp puslapių tu tarsi kabini ant namų durų lentelę su užrašu“ AŠ GRĮŠIU“.

Laima Kurantavičienė

Kauno r. Ežerėlio pagrindinė mokykla
Įmonės kodas: 191074456
Adresas:
Kauno g. 19, Ežerėlis, Kauno r., 53387
Telefonas: (8~37) 534 280
El. paštas: ezereliomokykla@gmail.com