Kauno r. Ežerėlio pagrindinė mokykla
ir Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos skyrius
Mokykla bus tokia rytoj, kokią ją kursi šiandien!

EDUKACINĖ IŠVYKA Į ZANAVYKŲ KRAŠTĄ

EDUKACINĖ IŠVYKA Į ZANAVYKŲ KRAŠTĄ

7 klasės mokiniai aplankė Zanavykų etnografijos muziejų, kuriame vyko edukacinis užsiėmimas „Polimerinio molio edukacija, baltų raštai ir ženklai“, užsiėmimo metu mokiniai susipažino su baltų simbolika, Zanavyko krašto tautiniais raštais. Gautos žinios įkvėpė užsiėmimo dalyvius šiuolaikinėms tradicinio ornamento ir ženklų interpretacijoms. Tai išreikšti padėjo kūryba su polimeriniu moliu. Pasirinkę norimą raštą ar ženklą, simbolį mokiniai sukūrė savo polimerinio molio papuošalą: pakabutį, tulpę-segę, paukščiuką-segę ar amuletą. Nulipdę ir dekoravę faktūromis savo darbelius mokiniai juos kepė krosnelėje, o iškepusius ir atvėsusius dekoravo ir suformavo galutinį papuošalo variantą.

Mokiniai susipažino su muziejuje surinkta ekspozicija kuri atspindi Zanavykų krašto kaimo buitį bei materialinę kultūrą. Išbandė interaktyvų žaidimą „Sūduvos krašto signatarų keliais“.  Jis susideda iš dviejų dalių. I-oje dalyje – interaktyviame žemėlapyje reikia aplankyti Sūduvos krašto signatarų tėviškes, susodinti visus šešis signatarus į automobilį ir vykti į Vilnių. II-asis žaidimo etapas – „Protmūšis“.

Lukšiuose pasivaikščiojome Siesarties vingio parke, kurį vietiniai vadina muziejumi po atviru dangumi, jame gausybė meninių kompozicijų, skulptūrų iš akmens ir metalo.

7 klasės vadovė Roma Kalėdienė

Kauno r. Ežerėlio pagrindinė mokykla
Įmonės kodas: 191074456
Adresas:
Kauno g. 19, Ežerėlis, Kauno r., 53387
Telefonas: (8~37) 534 280
El. paštas: ezereliomokykla@gmail.com